Kemirgen İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kemirgen İlaçlama Nasıl Yapılır?

Haşerelerle mücadele konusunda en zorlayıcı haşerelerden biri olması, kemirgen ilaçlama nasıl yapılır? Sorusunun sıklıkla sorulmasına neden olmaktadır. Fareler ve sıçanlar, ilaçlama yapılarak yaşam alanlarından ve işyerlerinden yok edilmesi gereken kemirgenlerin başında gelmektedir.

Ev ve işyerlerinde ciddi zararlar açabilecek ve sağlık açısından da yine ciddi sorunlara neden olabilecek potansiyele sahip fare gibi kemirgenler, ihmal edilmeden doğru teknikler kullanılarak ilaçlanmalıdır.

Kemirgen İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kemirgenler, vücut yapılarının elastik olması ve ürkek olmaları nedeniyle, mücadele konusunda insanları zorlamaktadırlar. Tam manasıyla etkili bir mücadelenin yapılabilmesi için, profesyonel kemirgen ilaçlama hizmetinin alınması şarttır.

Amatör kişiler ve yöntemlerle yapılan ilaçlamalar yetersiz kalacağı için ortaya çıkan zaman kaybı ve gereksiz maliyet, profesyonel mücadele zorunluluğunu ortaya koymaktadır.

Kemirgen ilaçlamasında alanın ve bu alanlarda yaşayan veya çalışan insanların durumu dikkate alınmalı, bunlar planlanarak ilaçlama yapılmalıdır. Ayrıca ilaçlama sahasında gıdaların durumu da yine dikkate alınması gereken şeylerden biridir. Evler, işyerleri, depolama alanları, evcil ve kümes hayvanlarının barınakları gibi alanlarda yapılacak ilaçlamalar için farklı önlemler alınarak, farklı yöntemler kullanılmalıdır.

  • Yapışkan yakalama teknikleri
  • İç ve dış ortam yakalama istasyonları
  • Yemleme ile mücadele
  • Nadiren ise kemirgenlerin ve ortamın durumuna göre püskürtmeli İlaçlama yöntemleri, kemirgen ilaçlaması için kullanılan yöntemlerdir.

Uygulanacak yöntem, profesyonel böcek ilaçlama firması tarafından belirlenerek uygulanmalıdır.

Kemirgenler eşyaları kemirerek önemli zarar ve kazalara neden olabilirler. Ayrıca salya ve dışkıları ile verem, veba, tifüs, kuduz, humma ve günümüzde daha çok dikkat çeken korona virüsü gibi çeşitli virüslerin bulaşmasına da neden olarak insan sağlığını ciddi boyutta tehdit edebilirler.

Yorum Yap