Dezenfekte İlaçlama

Dezenfekte İlaçlama ile Hijyenik ve Güvenli Alanlar

 

Dezenfekte ilaçlama hizmeti insan sağlığına tehdit oluşturabilecek bakteri, virüs, bulaşıcı organizmaları ve diğer zararlı mikrobiyolojik canlıları yok ederek etkisiz hale getirme işlemidir.

Dezenfekte ilaçlama hizmeti neden önemlidir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını bir kez daha dezenfekte ilaçlama hizmetinin önemini ön plana çıkarmıştır. Koronavirüs yüzeylere tutunabilen virüslerden sadece bir tanesidir. Birçok virüsün yüzeylere tutunabildiği ve bu yolla bulaşarak insan sağlığını tehdit edebildiği bilinmektedir.

Bir mekânın ya da yüzeyin dışardan bakıldığında temiz görünmesi güvenilir ve hijyenik olduğundan emin olabilmek için yeterli değildir. Dezenfekte ilaçlama hizmeti riskleri minimuma indirmektedir.

Dezenfekte ilaçlama nerelere uygulanır?

Hareketliliğin fazla olduğu cafe, restoran, market, otel, mağaza gibi işletmeler ile sağlık sektöründe hizmet veren kurumların öncelikli olarak periyodik bir şekilde dezenfekte ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir. Bu alanlarla birlikte günümüzde hemen hemen her yaşam alanında hijyene özen gösterilmesi hayati önem taşımaktadır.

Dezenfektanlar iş yeri, ofis gibi ticari alanların yanı sıra mutfak ve banyo başta olmak üzere evlerde de uygulanmaktadır. Sağlığımızın riske atılmaması için taşıma araçlarında da dezenfekte ilaçlama hizmeti ile önlem alınması önemlidir.

Uygulama nasıl yapılmalıdır?

Dezenfekte ilaçlama mutlaka bu konuda eğitim almış uzman kişiler tarafından onaylı ve güvenilir ürünlerle uygulanmalıdır.

Biyosidal sertifikalı uzman uygulayıcılarımızla bu konuda son derece güvenilir ve gelişmiş ülkelerin standartlarına uygun, profesyonel bir hizmet sunmaktayız.

Yorum (0)
Yorum Yap